- Komerční sdělení -aktuálně

Honda Civic Sedan obsahuje vše, co nám v dnešních autech chybí

V poslední době se k nám dostávají na test hlavně různé SUV nebo v nějaké míře elektrifikované auta. Nestěžujeme se, je to současný trend.

Když však k nám zavítala Honda Civic Sedan 1,5 VTEC Turbo, najednou byla taková klasika vítaným zpestřením a zároveň i povzdechem, proč na trhu nezůstalo více takových aut.

Civic jako sedan ve své desáté generaci není na našich silnicích příliš častým zjevem, rozšířenější je hatchback a vlastně to tak i vždy bylo. Nejde přitom jen o slovenské reálie, o sedan klesá zájem i jinde, až se nám vlastně žádá dodat, že komu se líbí a uvažuje nad ním, měl by se s koupí pospíšit.

Honda Civic Sedan
Honda už dříve oznámila, že příští rok zavře svou továrnu ve Velké Británii, ale i druhou továrnu v Turecku. Právě ta byla 23 let rodištěm Civicu Sedan pro evropský trh. Je tedy dost pravděpodobné, že v další generaci se už verze sedan ani nedočkáme. Jak jsme zjistili, byla by to škoda.

Při Civicu Sedan nám hned napadlo, že jde ještě o auto ze staré školy, což však automaticky neznamená, že by bylo technologicky zastaralé. Tedy až na infotainment rozhodně není, na trhu je desáté vydání Civicu jen čtyři roky.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena