- Komerční sdělení -aktuálně

Jak na čištění syntetických koberců?

Syntetické koberce jsou nejčastěji používané koberce v interiérech bytových i komerčních prostor. Skvěle sladí interiér, dodají mu šmrnc a navodí příjemnou akustickou pohodu. Jako každou podlahovou krytinu je nutné i syntetický koberec čas od času hloubkově vyčistit. Jak na to?

Koberec je nedílnou součástí každého interiéru

Jak navodit v interiéru příjemný pocit pohody, opticky rozdělit jednotlivé zóny v místnosti a dotvořit ojedinělý styl interiéru? Jednoduše pomocí koberce! Koberec je velmi oblíbenou podlahovou krytinou. Nezáleží na tom, jak velký je. Někdo dává přednost celoplošným lepeným kobercům, někdo investuje do běhounů a jiný zase hledá kusový koberec k sedací soupravě. Koberce nabízejí příjemné akustické prostředí, jsou příjemné na dotek a nabízí prostor, kde si pohodlně můžeme lenošit nebo si hrát.

Pravidelné používání koberce však vyžaduje pravidelnou péči. O ostatní podlahové krytiny je také nutné se starat. U hladkých povrchů stačí setřít jednou za čas povrch mopem s dezinfekcí. U koberců je čištění složitější. Poradíme vám, jak koberec čistit tak, aby vám dlouho vydržel jako nový.

Pravidelné čištění koberce

Každý koberec je nutné alespoň dvakrát týdně vyluxovat. Pro základní čištění je nutné používat kvalitní vysavač, ideálně s rotačním kartáčem. Pokud máte doma domácí mazlíčky, malé děti, alergiky nebo astmatiky, doporučujeme investovat do kvalitních vysavačů s UV lampou, která dokáže likvidovat alergeny. Pravidelné luxování nám pomůže očistit koberec od nejhrubších nečistot.

Suché čištění koberců

Čištění koberců suchou metodou je asi nejčastější a z hlediska hloubkově čisticích metod nejšetrnější metodou, jak vyčistit koberec od hluboko usazených nečistot, skvrn, bakterií a virů. Suchým čištěním koberce odstraníte nečistoty, roztoče ale také i prach. Na suché čištění koberce doporučujeme použít výhradně šetrný prášek nebo pěnu. Prášek či pěnu rozsypete podle návodu na koberec. Poté vysavačem koberec vysajete. Koberec je ihned pochozí.

Mokré čištění koberců

Čištění koberců mokrou metodou je velmi účinnou, ale časově náročnější variantou, jak svého „chlupáče“ zbavit všech hluboko usazených nečistot. Mokrá varianta se využívá zejména při silném znečištění koberce. Většinou, když jsou na koberci skvrny od nápojů, jídla, hlíny apod. Mokré čištění se dostane do hloubky kobercového vlákna. Používá se na něj speciální šetrný prostředek. Ten stačí rozmíchat dle návodu v horké vodě a následně aplikovat n a koberec. Na toto čištění můžete využít i vodní vysavač.

Parní čištění koberce

Čištění koberce parní pěnou je skvělou volbou pro častější čištění koberců a to v rodinách, kde jsou malé děti, alergici nebo domácí zvířata. Tato metoda spočívá ve vstřikování horké páry a saponátu do koberce speciálním vysavačem. Vysavač i s přípravkem si můžete zapůjčit ve specializované prodejně či půjčovně.

Čištění koberce firmou Alespoň jednou za rok doporučujeme vyčistit koberec od specializované firmy. Náš tým specialistů si poradí i s velmi znečištěným kobercem, který dlouhé roky nebyl hloubkově vyčištěný. Odstraníme zaschlé skvrny i hluboko usazené nečistoty. Vašemu koberci navrátíme jeho původní barvu, lesk i hebkost. K čištění používáme kvalitní profesionální stroje a výhradně šetrné čisticí prostředky, které nepoškozují strukturu koberce, jsou šetrné k barvě a dodají koberci příjemnou vůni.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena