- Komerční sdělení -aktuálně

Jak postupovat při výběru kancelářské techniky?

Od dob knihtisku se hodně věcí změnilo. Dneska už si člověk nedokáže představit život bez tiskárny. Některé domácí tiskárny pořídíte doslova za pár korun. Pořádná kancelářská technika od prověřených výrobců vás ale bude stát podstatně více. Navíc se musíte starat o servis, doplňovat spotřební materiál a mít správně nastavené zabezpečení.

Mít vlastní kancelářskou techniku obnáší relativně dost starostí, proto se v poslední době začíná rozmáhat pronájem tiskáren, kopírek a skenerů. Ať už chcete něco vytisknout, koupit si vlastní kancelářskou techniku nebo si domluvit pronájem multifunkční tiskárny, určitě se vyplatí kontaktovat zavedenou společnost, která vám udělá speciální nabídku na míru. Ideální volbou může být například firma Tomados. Na českém trhu působí už od roku 1992 a věnuje se především prodeji, pronájmu a servisu tiskáren, kopírek a další kancelářské techniky. Obrátit se na ně můžete i s tiskem, kopírováním a skenováním. více zde.

Podle čeho vybrat tu správnou kancelářskou techniku?

Kritérií výběru se nabízí celá řada. Ze všeho nejdříve si musíte ujasnit, jestli skutečně potřebujete barevnou tiskárnu nebo vám bude stačit černobílá varianta.

Záleží i na rozlišení. Můžete si pořídit drahou tiskárnu, která bude tisknout dokonalé obrázky s realistickými barvami. Na druhou stranu, pokud tisknete převážně úřední dokumenty, asi to bude zbytečný luxus. V takovém případě vám bohatě postačí klasická kancelářská tiskárna, která tiskne v rozlišení 600 DPI.

Na trhu se nachází i multifunkční tiskárny, které v sobě kombinují tiskárnu, skener i kopírku. Pro mnohé kanceláře to může být ideální volba.

Pro moderní společnosti je velice důležitá i konektivita. Koupí tiskárnu s wi-fi rozhraním pro celé oddělení a mohou na ni tisknout všichni. Nezávisle a z více počítačů zároveň. Pokud máte ve firmě více druhů zařízení, určitě se vyplatí zainvestovat do laserové tiskárny s komfortní možností tisku a skenování přímo z mobilních zařízení – tabletů, telefonů, nositelné elektroniky atd.

Další důležité parametry:

  • pořizovací cena,
  • rychlost tisku,
  • rozměry,
  • náklady na tisk,
  • formát tisku (A4, A3 atd.),
  • hlučnost tiskárny,
  • energetická náročnost.

Výhody pronájmu tiskáren

Pokud se rozhodnete tiskárnu si pronajmout, ušetříte minimálně za vstupní investici do nákupu zařízení. Pronájmem barevné multifunkční tiskárny můžete ušetřit dokonce až 50 % za náklady na tisk – zde si můžete spočítat úsporu.

Kromě toho se můžete těšit na další služby, které získáte k pronájmu tiskárny zcela zdarma. Kancelářskou techniku vám dovezou na domluvené místo, takže se nemusíte o nic starat. Proškolení zaměstnanci se postarají o odborný servis i pravidelnou údržbu. Když se tiskárna rozbije, stačí zvednout telefon a zavolat na domluvené číslo.

V ceně pronájmu tiskárny může být zahrnutý také spotřební materiál – tonery, sponky, náhradní díly a kancelářský papír.

Budoucnost tisku očima odborníků

Poslední měsíce nám názorně ukázaly, že se musí lidem pracovat s tiskovými systémy komfortně a efektivně v kanceláři, doma i na cestách. Do budoucna lze očekávat, že se práce na dálku stane novým standardem. Minimálně několik dnů v týdnu. Proto je na místě řešit i zabezpečení celého tiskového systému proti zneužití.

Postupně se na trh dostávají modernější a kvalitnější tiskárny, které uživatelům nabízí nespočet funkcí. Pochopitelně se to odrazí i na ceně. Proto bude důležité si před nákupem tiskárny udělat důkladnou analýzu, co vlastně od kancelářského zařízení očekáváte, abyste zbytečně nepřepláceli za funkce, které ve vaší firmě nevyužijete. Odborníci v následujících letech očekávají, že bude pokračovat tlak na digitální transformaci firem. Pochopitelně to povede i k dalším nárokům na tiskárny, skenery a kopírky. Kancelářské vybavení bude muset umět využívat zabezpečený cloud a navázané aplikace. Příkladem je například společnost Konica Minolta, která reaguje na otázku zabezpečení dat a přichází s řešením IT bezpečnosti pomocí systému, který může růst společně s vaší firmou nebo organizací. Více o Smart Cloud Services Konica Minolta zde

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena