- Komerční sdělení -aktuálně

Jednoduše a levně pronájem aut

Zvažujete již delší dobu nad pronájmem vozidla z autopůjčovny, nebo z jiné společnosti, která nabízí půjčení a pronájmy vozidel? Na světě existuje mnoho způsobu, jak si auto vypůjčit či pronajmout, záleží ale na tom, k jakému účelu a na jak dlouho budete vozidlo potřebovat. Ať už se jedná o osobní automobil, limuzínu či velkou a malou dodávku, autopůjčovny nabízí široký výběr vozidel, které jsou prvotřídního technického stavu, protože jde většinou o nové či zánovní auta. Jak jsme již zmínili existuje mnoho variant, jak si vozidlo vypůjčit a nemáte-li v okolí vaší rodiny nikoho s automobilem, nebo máte ale nepůjčí vám ho. Pak zalistujte na internetovém prohlížeči a vyberte si z autopůjčoven nebo jiných společností, které nabízí služby pronájmů a půjčoven vozidel. Vybírejte z jejich široké nabídky vozidel a užijte si komfortní cestu ať už na schůzku či letní dovolenou. 

Jak funguje carsharing a jaké výhody 

Služba carsharing je služba, která funguje jako běžný druh dopravy, zejména ve velkých městech. Nabízí pronájem vozidel tzv. sdílením mezi lidmi. Je to forma, která lidem vlastnící vozidlo nabízí možnost finančního výdělku, který by se kvůli malé frekvenci využívání nevyplatil. I vy sami, jestliže vlastníte vozidlo se můžete stát součástí carsharingu, stačí jen vaše vozidlo nafotit a nahrát jej do aplikace carsharingu.  

Autopůjčovna

Autopůjčovnu najdete v každé zemi, zejména na každém letišti, v hotelech nebo ve větších městech. Podmínky půjčovného se samozřejmě liší. Služby autopůjčovny nabízí dvě varianty, jak si vozidlo vypůjčit, a to na krátkodobý a dlouhodobý pronájem. V případě krátkodobého pronájmu si auto můžete zapůjčit na hodinu, den nebo týden, oproti dlouhodobého pronájmu to má velkou výhodu, a to v tom, že se nejedná o operativní leasing, který je vždy uzavřen na dobu určitou. 

Vlastním vozidlo ale mám obavy s ním vycestovat

Máte obavy z delší trasy vašim vlastním vozidlem, které už ledaco pamatuje? Vypůjčením automobilu z autopůjčovny zabijete několik much jednou ranou. Nemusíte se starat o nepříjemnosti během cestování či nějakého výletu. Nemusíte se starat o servis nebo jiné starosti s tím spojené jako je například povinné a havarijní pojištění. Platíte opravdu pouze za pronájem vozidla podle doby pronájmu a samozřejmě za palivo. 

Jaké doklady k pronájmu vozidla budete potřebovat?

K pronájmu ať už krátkodobého či dlouhodobého budete potřebovat platný řidičský průkaz skupiny B, který je vydaný v zemi vašeho trvalého bydliště. Jestliže je váš řidičský průkaz doplněn o sešitovou část, budete ji k podepsání smlouvy potřebovat. Máte-li mezinárodní řidičský průkaz, pak vám i v zahraničí pronajmou vozidlo. 

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena