- Komerční sdělení -aktuálně

Kubánské rumy Legendario vynikají jemností a sladkou chutí

Patříte mezi milovníky kvalitního rumu a vyhovuje vám sladší chuť? Rumy Legendario budou to pravé pro vás. Vynikají svou nasládlou chutí a jemností, takže mají mezi svými obdivovateli kromě mužů také ženy. Kromě již zmíněné nasládlosti je pro ně charakteristická jantarová barva, aroma hrozinek s pomeranči a oproti jiným rumům hustější konzistence.

Značka kubánských rumů Legendario byla založena v roce 1946 a všechny produkty se vyrábí přímo na Kubě. Produkce je velice dobře známá nejen na Kubě, ale snad po celém světě. Jedná se o velice oblíbené a kvalitní rumy.

Rum Legendario Elixir De Cuba

Protože je v rumu Legendario Elixir de Cuba více cukru na litr, než připouští kubánské zákony, máme před sebou elixír – rumový likér, který vyniká především svou sladkou a jemnou chutí, kterou ocení také ženy. Elixir de Cuba se vyrábí ze směsi zralých melasových rumů, která odpočívá 7 let v sudech z amerického dubu a ze šťávy rozinek, které se v tomto rumu minimálně měsíc macerují. Tento rum má o něco hutnější konzistenci a doporučujeme vychutnat buď při pokojové teplotě, nebo pořádně vychlazený.

Rum Legendario Aňejo

Není to žádnou náhodou, že devítiletý rum Legendario Aňejo byl několikrát oceněn právě v kategorii kubánských rumů. Zrání tohoto rumu probíhá v malých sudech po americkém bourbonu a charakteristika rumu zahrnuje zralé ovoce, vanilka, tóny kůže, tabáku a čokolády. Také tento rum se dá velice příjemně popíjet při pokojové teplotě, ale i důkladně vychlazený.

Rum Legendario Aňejo Blanco

Rum Legendario Aňejo Blanco je čtyřletý bílý rum, který zraje pouze do chvíle, kdy je těsně před spojením s dark rumem. A právě tomuto je zabráněno, aby neztratil nic ze svých vlastností. Tento kubánský rum exceluje především v koktejlech a míchaných nápojích.

Pokud mezi vaše oblíbené pití patří právě rumy, určitě doporučujeme vyzkoušet některý z těchto rumů. Navíc by mohly padnout do oka také vaší dražší polovičce díky jejich sladké chuti a jemnosti, protože přesně takové jsou rumy Legendario.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena