- Komerční sdělení -aktuálně

Matrace udává kvalitu spánku

To, jak spíte, značně ovlivňuje, jak se budete celý den cítit. A abyste se dobře vyspali, je důležité mít kvalitní postel, rošty, a hlavně matrace. Nemusíte se bát počáteční investice, jelikož právě kvalitní matrace vám vydří dlouhou řádku let bez toho, aniž byste je museli měnit, protože jsou třeba proležené. Jak správně vybrat matraci?

Matrace 140×200 a výběr materiálu

Nejdůležitějším faktorem při výběru matrace 140×200 či jiných rozměrů by měl být materiál. Není to tak dávno, co existovala prakticky jen jedna možnost – innerspring. Ale v dnešní době existuje spousta dalších možností. Matrace z paměťové pěny jsou pravděpodobně druhým nejčastějším. Zároveň také popularita latexových matrací exponenciálně roste. Existují také hybridní matrace, které kombinují innerspring s latexem nebo paměťovou pěnou.

Matrace 160×200 a spaní s partnerem

Rozměry matrace 160×200 jsou vhodné na spaní s partnerem v případě, že nemáte ve své ložnici moc místa. Pokud na této matrace tedy budete spát společně s partnerem, je třeba dát pozor také na to, jakou má vámi vybraná matrace nosnost, abyste ji nepředimenzovali a ona časem neztratila své vlastnosti. Přeci chcete, aby vám vydržela pěknou řádku let. 

Matrace 180×200 jako královské spaní

Většina manželských postelí má rozměr matrace 180×200. Zde máte dostatek prostoru i pro občasné noční návštěvy dětí, které s rodiči rádi spí. Myslete ale na to, že délka matrace by měla v optimálním případě být o 25 centimetrů více, než je vaše (nebo partnerova) výška. A právě výška matrace je také velice důležitá. Obvykle by měla být minimálně 15 cm, aby se vám na ní pohodlně spalo a nebyla brzo proležená.

Pamatujte si, že matrace slouží jako podpora pro vaši páteř, takže investice do matrace se rovná investici do zdraví.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena