- Komerční sdělení -aktuálně

Profesionální malíři a malování pokojů

Moderní bydlení s sebou přináší také mnoho změn a realizací. Lidé chtějí mít doma kvalitní podlahy, nový nábytek nebo také nové malby na stěnách. Malování pokojů je tedy stejně důležité, jako výběr kuchyňské linky nebo dlažby do koupelny. Barvy jsou v životě důležité a svět není jen černobílý. Na trhu si člověk může vybrat z tisíců odstínů, které se hodí do každé místnosti. Ovšem aby výsledek byl co možná nejlepší, může se člověk obrátit na profesionální malířskou firmu.

Malíři

Trh služeb nabízí nejrůznější služby a to nejen stavební práce, pokládku podlahy, ale i malířské služby. Malířské řemeslo je stále vyžadováno i přes to, že se lidé snaží udělat si vše sami. Mnohdy ale výsledná práce není taková, jakou by si představovali. Nakonec si stejně vyžádají odbornou pomoc. Malování pokojů je také tak trochu o fantazii, stylu a vkusu majitele. Malíři mohou poradit, jaký odstín bude vhodnější pro daný pokoj a co by se dalo udělat třeba s tou tmavou chodbou nebo s ložnicí v podkroví.

První krok

Jako první se musí ale dát do pořádku stěny, které se budou malovat. Mohou být popraskané, staré a nevzhledné, mohou být vymalovány několika vrstvami barev a další malby by to jen zhoršila. Co je tedy třeba udělat? Odborníci radí nejdříve odstranit právě výše jmenované nedostatky. Také by se měla stěna natřít vhodnou penetrací, která způsobí, že malba lépe přilne k podkladu. Vhodný je určitě také základní nátěr. Ten zase zvýrazní sytost barvy.

Jak vybrat vhodnou barvu do pokoje

Každý pokoj je něčím zvláštní a je proto také důležitý správný výběr barevného odstínu. Malování pokojů tak může být i zábavou a fantazii se zde meze nekladou. Majitel i hosté se musejí cítit v pokoji především útulně a příjemně. Pokud tedy člověk miluje žlutou nebo zelenou, může si vymalovat pokoj právě takovými barvami. Také se barva může vybrat podle toho, na kterou světovou stranu je pokoj situován. Pokoj na severní stranu je lepší vymalovat teplými barvami, naopak pokoj situovaný na jižní stranu zase studenými barvami.

Jaké barvy jsou dnes moderní?

Malování pokojů je nejdůležitější otázkou při návrhu obytného prostoru. Koneckonců, dům je útočištěm, kde si každý člen domácnosti chce odpočinout od shonu a práce, takže je potřeba do pokojů vybrat barvy tak, aby byly pro všechny příjemné a vyzařovaly z domova útulnost a pohodlí.

K malování pokojů se nejčastěji používá modrá nebo její barevné schéma. Uvolňuje psychiku a je kombinována s téměř jakoukoli další barvou a zároveň vypadá harmonicky. Pro dětský pokoj se hodí modrá stupnice a všechny studené odstíny.

Zelená je také velmi oblíbena barva. S touto barvou je spojena příroda, a to les, tráva, květiny. Zvolená možnost pro malování stěn je možná třeba v obývacím pokoji nebo v dětském pokoji. Platí ovšem zásada, že v místnosti je možné použít nanejvýš tři odstíny barvy. Toto pravidlo platí pro všechny barvy.

Také žluté odstíny jsou moderní a hodí se třeba k modré nebo k hnědé, šedé či bílé. Co se týká bílé barvy, je to neutrální barva, která se hodí ke každé jiné barvě z palety. Je čistá a něžná. Vhodná je třeba do ložnice.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena