- Komerční sdělení -aktuálně

Řekněte to prstenem: nejen symbol lásky a věrnosti

Prsteny patří k nejvyhledávanějším šperkům především pro svou hlubokou symboliku. Žádný jiný šperk nevyjadřuje tolik intenzitu citů a pevné spojení mezi dvěma lidmi.

Prsten jako symbol lásky a věrnosti

Kruh jako symbol věčnosti a nekonečna se přetavil právě i do snubních prstenů, které si zamilovaná dvojice vyměňuje u oltáře na důkaz toho, že se rozhodla spojit svůj život a kráčet v dobrém i zlém bok po boku.

Snubní prsten v dnešní podobě je svým významem odvozen zřejmě od římského zásnubního prstenu. Nicméně symbolika prstenů se objevuje už v řecké mytologii, podle níž Prométheus lidem přinesl oheň, avšak za svůj nesobecký čin byl krutě potrestán samotným Diem.

Když potom Héraklés nešťastného Prométhea připoutaného ke skále osvobodil, musel statečný hrdina malý kousek skály jako připomínku neustále nosit u sebe právě v podobě prstenu.

Prsteny však mohou vyjadřovat mnohem více než partnerský svazek. Například na ukazováčku se tradičně nosí rodové prsteny.

Jak nosit prsteny

Máte-li ve své šperkovnici módní kousek, který chcete hlavně ukázat svému okolí, naopak patří na malíček. Podle některých zdrojů značí nošení prstenu právě na tomto prstu také vysoký intelekt nositele. Italové jakožto národ silně rodinně založený, nosí na tomto prstu také rodové šperky.

Nošení prstenu na palci zase může symbolizovat určitou rebelii proti zavedeným pořádkům. Velmi často navlékají prsten na tento prst muži.

Oblíbeným a tradičním kovem, ze kterého se prsteny vyrábí, je zlato. Zlaté prsteny z tradičního žlutého zlata patří mezi univerzální volbu vhodnou pro řadu příležitostí. K módním trendům pak patří zlato bílé či růžové.

Stříbrné prsteny naproti tomu umožňují značnou variabilitu. Stříbro je ve srovnání se zlatem o něco levnější, proto lze mít prstenů vícero a podle potřeby je střídat. Stříbro velmi často reflektuje i různé módní trendy. Co se týče tvarů, vybrat si můžete mezi decentními elegantními prsteny s kamenem i extravagantními tvary.

Více užitečných informací se dozvíte na našem blogu o špercích v článku Prsteny.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena