- Komerční sdělení -aktuálně

Tipy, na správný životopis radí vyhledávač práce Jobsi.cz

Napsat si životopis tak, aby obsahoval všechny důležité informace, je jedním ze základních předpokladů pozvání na pracovní pohovor. Nabízíme vám pár základních a osvědčených pravidel od společnosti 123jobs Media, které vám pomohou otevřít dveře k hledané práci.

1 / Kontaktní údaje


Nezapomeňte, že vás personalista v případě zájmu bude kontaktovat pravděpodobně emailem nebo telefonicky, proto uveďte Vaše celé jméno a telefonní číslo nebo mobil. Pokud chcete nemusíte uvádět svůj věk ani rok narození.
Zkontrolujte si vždy pečlivě správnost kontaktních údajů, které uvádíte do životopisu.

2 / Vzdělání

Uveďte informace, hlavně poslední absolvovanou školu nebo školu, která přímo souvisí s pozicí, o kterou se ucházíte. Pokud jste čerstvý absolvent bez praxe, nezapomeňte se v životopise pochlubit svými úspěchy během studia (účast na školních projektech a soutěžích, studijních stážích, matematických olympiádách apod.), Případně přidat kontakt např. na vyučujícího či vedoucího projektu, který o vás může poskytnout reference.

3 / Zaměstnání

Pouze vyjmenovat pracovní pozice, na kterých jste pracovali, nestačí. Uveďte celé názvy zaměstnavatelů pro případné reference a recenze. Seznam zaměstnavatelů uvádějte od nejnovějších, nikoliv obráceně. Pokud jste někde pracovali jen velmi krátce, do seznamu to neuvádějte. Tyto skutečnosti můžete zaměstnavateli sdělit až při pracovním pohovoru.


Další informace v životopisu


Uveďte do životopisu podrobnější popis pracovních činností, které jste na uvedené pozici vykonávali. Budoucí potencionální zaměstnavatel tak získá lepší přehled o vašich dosavadních zkušenostech (asistentka ve velké potravinářské firmě měla zřejmě jinou náplň práce než asistentka v menší modelingové agentuře). Doplňte informace o všech vašich zaměstnáních, např. popisem činností, které vás v předchozích zaměstnáních zaujaly, v čem chcete pokračovat, přidejte kontakty na osoby, které o vás mohou poskytnout kvalitní reference budoucímu zaměstnavateli, apod.. Sledujte také pravidelně nabídky inzerce práce na internetu a na pracovních portálech.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena