- Komerční sdělení -aktuálně

Údržba zahradní dlažby pomocí pískování

Zahradní chodníčky, palisády, parkovací stání i terasy. Všechny tyto povrchy potřebují pravidelnou údržbu, aby vaše zahrada vypadala perfektně čistá. Jak odstranit například mastné skvrny od grilování nebo palivo ze zámkové dlažby? Než sáhnete po chemii, raději vyzkoušejte šetrné pískování.

Jak pečovat o zahradní dlažbu

Venkovní dlažbu lze vybrat z mnoha materiálů. Mezi nejoblíbenější a nejčastěji používané povrchové úpravy zahradních chodníčků a teras je keramická dlažba, betonová dlažba, kámen a dřevo. Každá nová cestička nebo terasa vypadá fantasticky. Zub času za pomoci povětrnostních vlivů, jako je UV záření, vlhkost, změna teplot a déšť, ponechává na povrchu nevzhledný šedý povrch, mech, rez, saze a další nečistoty. Každá dlažba vyžaduje pravidelnou údržbu, aby se tyto odolné vrstvy odstranily co možná do největší hloubky. Nejhorší jsou skvrny od olejů, pohonných hmot nebo jiných chemikálií. Než koupíte čisticí chemii, která do zahrady opravdu nepatří, doporučujeme použít šetrnou a velmi efektivní metodu pískování.

Co je pískování

Pískování neboli také tryskání je stále oblíbenější technologie, která zcela bezpečně a velmi efektivně zbaví veškeré povrchy lišejníků, mechů, sazí, mastnoty, zbytků barvy, lazur, a ostatních nánosů. Tryskání lze aplikovat na všechny materiály používané ve stavebnictví. Každý materiál vyžaduje výběr správné technologie tak, aby byl výsledný efekt nejlepší. Už nemusíte plánovat čištění terasy, zahradního nábytku, plotu nebo pergoly. Objednejte si naší firmu Barmakolor. Ušetříme vám mnoho času i financí! Tryskat je možné v exteriéru i interiéru. Naše firma je vybavena vysokoúčinným odsáváním a kvalitní přenosnou pískovačkou.

Pískování betonové a kamenné dlažby

Betonová dlažba, podobně jako kamenná dlažba, se vyznačuje dlouhou životností. Póry v materiálu však představují riziko v podobě rychlého znečištění, které nezle účinně odstranit. Objednejte si u nás tryskání betonové dlažby. Náš tým specialistů vybere ideální metodu pískování pro váš typ zahradní dlažby, díky které odstraní i zbytky odolných nečistot. Pískování betonové a kamenné dlažby provádíme v interiéru i exteriéru.

Pískování keramické dlažby

Keramická dlažba je populární zvláště na terasách a venkovních schodech. Základem keramické dlažby je mrazuvzdornost, protiskluznost a otěruvzdornost. Vlivem neustálého působení vlhkosti se však na keramický povrch přichytává prach, saze, biologický materiál a ostatní nánosy, které snižují její účinky. Pískování keramické dlažby garantuje dokonalé vyčištění povrchu i spár, aniž by došlo k jejich poškození. Pro pískování keramické dlažby používáme vhodný typ metody pískování tak, abychom odstranili i odolné skvrny od olejů.

Pískování dřevěné terasy

Dřevěná terasa vyžaduje pravidelnou údržbu, aby vypadala po dlouhé roky jako nová. Nutností při údržbě je pravidelné nanášení olejů nebo ochranných lazur. Po několikáté vrstvě však není na dřevě vidět jeho struktura. Po letech dochází ke ztmavnutí materiálu. Na dřevě přirozeně ulpívají nejrůznější nánosy. Pískování dřevěné terasy představuje nejšetrnější a nejefektivnější způsob, jak odstranit vrstvy ochranných nátěrů, včetně mechů, mastnoty, sazí a ostatních nánosů. Po opískování terasových prken vynikne struktura dřeva, oživí se jeho přirozená barva a materiál je připravený pro další ochranný nátěr. Náš tým specialistů vám pomůže vybrat ideální barvy / laky na terasy, popřípadě v našem tónovacím centru namícháme odstín podle vašeho přání. Barvu aplikujeme stříkací pistolí nebo vhodným malířským náčiním.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena