- Komerční sdělení -aktuálně

V Británii mohou neočkovaných narazit v běžném životě na omezení

Lidé žijící v Británii, kteří se odmítnou dát očkovat proti novému druhu koronavirus, mohou v budoucnu čelit omezením v běžném životě: restaurace, bary, kina či sportovní střediska jim lze neumožní vstup do svých prostor.

Řekl to v pondělí NADH Zahawi, představitel britské vlády pověřen distribucí vakcín, informuje deník The Guardian.

Zahawi, který je novým náměstkem britského ministra zdravotnictví, ve svém prvním rozhovoru v této funkci uvedl, že vláda zvažuje možnost vystavování takzvaných imunitních pasů. Ty by potvrzovaly skutečnost, že jejich držitel podstoupil očkování vůči koronavirus.

Podle Zahawiho budou takové potvrzení pravděpodobně vyžadovat spíše poskytovatelé služeb než samotné britské úřady.

Bary, restaurace, kina, sportoviště, jakož i jiná zařízení budou podle něj od lidí zřejmě vyžadovat potvrzení o očkování, podobně jako dosud požadovali používání aplikace monitorující kontakty nakažených. Zahawi přislíbil, že celá záležitost se bude řešit co nejjednodušším způsobem.

Poznamenal přitom, že očkování proti koronavirus nebude povinné. „Myslím, že je správné, že bude dobrovolné,“ řekl pro rozhlasovou stanici BBC Radio 4.

„Lidé musí mít možnost rozhodnout se, zda se chtějí dát očkovat nebo ne,“ citovala jeho slova stanice Sky News. Lidem promluvil slovy, že očkování je podle jeho slov dobré „pro vaši rodinu, vaši komunitu a vaši zemi“.

Lidé musí být stále opatrní

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock na pondělní tiskové konferenci na Downing Street prohlásil, že uzamčení, který byl zaveden v Anglii a jeho platnost skončí ve středu, ukazuje, že „jsme dostali tento virus pod kontrolu“. Varoval zároveň, že nadále je třeba chovat se opatrně.

Británie hlásila v pondělí za uplynulých 24 hodin dalších 205 úmrtí na koronavirus a 12 330 nových případů nákazy – jde o mírný pokles v počtu nově infikovaných oproti údajům z neděle (12 155).

Celkově tak v zemi evidují již 1 629 657 pozitivně testovaných osob a 58 448 úmrtí.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena