- Komerční sdělení -aktuálně

Známe ideální podlahu, která odolá hrám zvířecích mazlíčků

Vybíráte novou podlahovou krytinu do svého interiéru, ale kromě vás v domácnosti žije pes, kočka nebo jiný domácí mazlíček? Pak vybírejte kvalitní podlahy, které zvládnou tvrdé drápky, vlhkost i nečistoty zároveň. Které podlahové krytiny jsou ideální volbou do domácnosti s domácími mazlíčky?

Ne každá podlahová krytina zvládne řádění zvířátek

Podlahové krytiny musí odolávat nejrůznějším nástrahám, jako jsou například drobné kamínky a písek, rozlitá voda, hry drápků apod. S vhodným výběrem materiálu u podlahy souvisí zátěž, jaké bude vystavena. Máte-li ve své domácnosti například psa nebo kočku, čekají podlahovou krytinu každodenní náročné zatěžkávací zkoušky. Investice do kvalitní podlahy se zde proto logicky vyplatí.

Jaké podlahové krytiny odolávají nástrahám domácích mazlíčků?

Největší zatěžkávací zkouškou pro podlahové krytiny jsou samozřejmě psí drápky. Ty dávají každé podlaze pořádně zabrat. Někteří pejsci si podlahu v obýváku často pletou se záhonem, kde je urgentně potřeba vyrýt všechny kytky. Pokud jsou ve vaší domácnosti zvířecí miláčci samozřejmostí, zaměřte se při výběru vhodné podlahové krytiny na zátěžové materiály, které jsou sice dražší, ale vydrží i velký provoz a mají větší šanci odolat i tvrdým drápům velkého psa či ostrým drápkům protahující se kočky.

Naši specialisté z Podlahy Praha radí svým zákazníkům vybírat podlahy, kterým nevadí vlhkost a případné loužičky. Voděodolná podlaha může být například vinylová podlaha nebo linoleum. Zcela bez újmy odolá zvířecímu řádění snad jen keramická dlažba, ale ta je v našich podmínkách vhodná jen na podlahové topení.

Pozor na měkké přírodní materiály

Naši odborníci z Podlahy Praha varují zákazníky například před koupí měkkých přírodních materiálů, jako je dřevo. U měkkých dřevin může dojít k poškrábání na povrchu laku, které sice dřevu nikterak neublíží, ale zůstanou vidět. Hlavně proti světlu. V olejované dřevěné podlaze pes také udělá škrábance, které patrně zasáhnou do struktury dřeva. Zde pak pomůže renovace parket. Pokud naši podlaháři z Podlahy Praha dřevo opět naolejují, tak se škrábance zatáhnou a nebudou viditelné. Pokud chcete ve svém bytě s domácími mazlíčky sdílet dřevěnou podlahu, pak doporučujeme olejovou povrchovou úpravu. Dodávají naši odborníci z Podlahy Praha.

Objednejte si odbornou pokládku podlahových krytin

Ať už se rozhodnete pro výběr vinylové, dřevěné nebo plovoucí podlahy z naší pestré nabídky Podlahy Praha, pak si nechte provést také odbornou pokládku. Naši specialisté připraví povrch na položení podlahové krytiny tak, že vyhladí veškeré nedokonalosti, praskliny a nezpevněné části. V případě nutnosti vyrovnají výškové rozdíly a nakonec položí finální podlahovou krytinu. Kromě pokládky zajišťujeme také renovace podlah, broušení parket nebo lití betonových či anhydritových podlah.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena