- Komerční sdělení -aktuálně

Srovnání Atlas VPN Pro vs Vipre Internet Shield VPN: Jakou VPN zvolit?

Vyplatí se objednat Atlas Pro, nebo raději zvolit Vipre Internet Shield? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, přičemž výsledek srovnání je 8,2/10 – 5,4/10.

Rychlost Atlas VPN versus VIPRE Internet Shield, kdo je rychlejší?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje Atlas VPN Pro a Vipre Internet Shield VPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 181 Mb/s, u druhé 15 Mb/s. Atlas Pro tak je o 166 Mb/s rychlejší nežli Vipre Internet Shield VPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u Atlas Pro VPN dosáhl hodnoty 129 Mb/s. Vipre Internet Shield v průměru dosahovala 12 Mb/s, čili je o 117 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 11 ms. Druhé VIPRE Internet Shield skript naměřil 280 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Atlas Pro VPN se ukázala o 269 ms lepší.

Skóre recenze Atlas VPN Pro : Vipre Internet Shield zatím je 7 /10 : 3/10.

Zadaří se Atlas VPN Pro přehrávat Netflix?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Atlas VPN Pro tuto dovednost umí. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Internet Shield VPN odblokovat Netflix nemá.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Internet Shield VPN tuto funkci nenabízí. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí má.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a síťové tunelování. Například Atlas VPN poskytuje ochranu před odhalením DNS a Internet Shield VPN například neobsahuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

U funkcí VPN je tak skóre 10 /10 vs. 5/10.

Obstojí Atlas Pro VPN v počtu zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Atlas VPN uvádí 700 serverů. V nabídce Internet Shield VPN by VIPRE jsme zjistili 950 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 250 méně .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u Vipre Internet Shield VPN v okamžiku psaní článku byl 20. Druhá VPN nabízí 31, čili o 11 víc. V této disciplíně tedy vítězí .

Prověřte si také počet současně připojitelných zařízení, kterých AtlasVPN Pro umí neomezeně. VIPRE Internet Shield povolí připojit současně 5 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Které platformy zvládá Atlas VPN Pro a které umí Internet Shield VPN?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, Atlas Pro VPN podporuje Android, ochrání iOS. Srovnávaná VPN Internet Shield VPN by VIPRE iPhone iOS ochrání, přístroje s Androidem dokáže pokrýt.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. Atlas VPN Pro formálně vznikla v USA. Sídlo firmy provozující druhou VPN je také v USA.

Program Atlas VPN Pro není k mání v českém překladu, Vipre Internet Shield česky taky není.

U známkování podporovaných platforem dosáhla Atlas VPN výsledku 9/10 a VIPRE Internet Shield získává známku 9/10.

Srovnání ceny AtlasVPN Pro versus Internet Shield VPN

Internet Shield VPN by VIPRE si lze pořídit za 82 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít od 54 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 5 z 10, respektive 4 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena